00 Kocaeli Kandıra Çakmaklar da Satılık Tarla

250.000
İlan Tarihi05.Kasım.2018
KategoriSatılık Tarla
Metrekare2280
Ada158
PaftaG23b03d2b
Parsel2
Kaks(Emsal)% 5
Gabari6.50
Tapu DurumuMüstakil
Kredi DurumuKrediye Uygundur
TakasEvet
Kat KarşılığıHayır
Havaalanına Uzaklık80km
Denize Uzaklık15km
Merkeze Uzaklık15km

Kandıra' da Doğa içinde Malikhane yapmak için Satılık Yatırımlık Arsa 

Arsa: 2,280m2

Şekli: Kare

Çakmaklar

Pafta: G23b03d2b

Ada: 158

Parsel: 2 

Mevkii: Bollu

Boyutları: Ortallama olarak 60m X 80m' dir. İlanlardaki aynı bölgede aynı boyuttaki ancak dar, uzun, üçgen, şekilsiz, çok dik ve yolu olmayanlarla aynı katagoride arsalarla kıyaslamayın. Onlarda değerindedir, onlarda uygun fiyatları için alınabilir. Bende onları görüyorum. Eni 10m ile 25m arasında olan arsa ile kare şeklinde ve en verimli boyutlarda olan arsaların değeri aynı olmaz.

 

Lokasyon: Kandıra, Çakmaklar Köyü, Derince sınırında, Kadastral Yolu olan bir arsadır. 

Şile - Ağva Yoluna yakın olup, yapılmakta olan 3. Köprü Yolu ile bunlar arasındaki bağlantı yollarına yakındır. 

 

Yolları: Kadastrol yolu olup, tam karşısına yeni yol açılmış, ilaveten 3 yol daha açılmıştır. 700m ilerde, yeni açılan yol ile bağlanan ana yol ve Fabrika vardır. 

 

Özellikleri: 

Adeta özel peyzaj yaptırmış gibi çeşitli Çam ve diğer ağaçlarla bezeli olan arsa, yüksek bir mevkiidedir (Otomobilin çıkacağı bir noktadır). Arsanın konumu gereği yazın sıcaktan bunalan çevrede, üşümeden, terlemeden rutubetsiz ve adeta parfüm deposunun içinde gibi güzel kokular ve kuş sesleri içinde bir terapi merkezidir. 

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 

 

Özellikleri: 

- RUTUBET olmaması

- Neme maruz kalmamak (biraz aşağıdalardaki arsalara iner inmez aynı gün içinde bir anda ter ve turubet basmaktadır. Arsamız üşütmesede tersiz, rutubetsizdir) 

- Bunalmamak

- Adeta Cennet kokusu gibi kokuları içinize çekmek, 

- Sessizlik, 

- Çevreye en yüksekten bakıyor olmak, 

- Yolunun olması, 

- Yinede çevre köylere ihtiyaçlar için çok yakın olmak,

- İstanbul veya şehir merkezine çok kolay ulaşımı. 

- 3. Köprü Yolu' nun 10 km aşağıdan geçecek olması 

- Yapılacak olan Gıdacılar OSB' ye yakın olması 

- Yakın çevrelerde Tarımsal Fabrikların yapılmış olması, aynen Gebze, Pelitli ve Balçık' taki gibi Lojistik depo ve Hafif sanayininde gelme ihtimallerinin yüksek olmasıdır. 

- Kadastral yola cepheli olduğundan Ticari imarı' da alabilme şansının olması. 

- Yatırım için çok kazançlı olmasıdır. Türkiye' de hiç bir yer, Kandıra, Derince, İzmit bölgeleri gibi hızlı değerlenmemektedir.

- Kısyalamalar yaparken, arsamız Kandıra-Derince sınırında olduğundan, Derince İlçesi, Turaşlar Köyü, Tahtalı arsaları ilede kıyaslayın, çünkü arsamız o bölgeler sınırındadır.  

 

Buranın değeri ve özelliğidir. 

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 

 

Kadastral yolu olmayıp, içine ev yapılamayan, Gölet yapılacak mevkilerde veya çukur yerlerde olan arsalar ile, 

yolu olup, Havası, oksijeni ile üstün yerlerde olan arsaların değerleri aynı değildir. Yolu olan ve şekli kare veya geniş dikdörtgen  olan (eni min. 50m olabilen) arsalar ile kıyas yapın fiyatını. Eni 50m' nin altında olan bu büyüklükteki arsaların, ileride terkleride göz önüne alındığında size kalan darlık içinde ne yapabilirsiniz. Bu nedenle eni geniş olmalıdır. 

Bende arsamızı alırken 2 dönümden aşağı olan Tarla' lara bakmadım. Çünkü vasfı Tarla. İleride terklerden sonra elimize güzel birşey kalması için en az 2 dönüm olmalıdır Tarla' lar. İmarı alınmış Arsa olsa elbette daha küçük parsellerede bakılabilir. 

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ 

 

 

SANAYİ YATIRIMI YAPANLAR BİLİR. GEBZE-BALÇIK  VE GEBZE-PELİTLİ KÖYLERİNİN, KÖY MERKEZLERİNDE DEĞİL KÖYDEN UZAK OLAN NOKTLARDA ARSA ALIP FABRİKA VE DEPOLAR YAPTILAR. KÖY MERKEZLERİNE DOKUNAMAZLAR. BU ANLAMDA BENDE KÖY MERKEZİNDEN DEĞİL YAKINIMDA OLAN 3,000m2 YENİ YAPILAN BİR TARIMSAL FABRİKANIN 700m MESAFESİNEN BU ARSAMI ALDIM. KADASTRAL YOLUNA İLAVETEN 3-4 YOLU DAHA AÇILDI. YAKINDA ASFALTLANACAK VE ELEKTRİK DİREKLERİ GELECEK. ELEKTRİK DİREKLERİ İLE 3. KÖPRÜ YOLU, KARADENİZ BAĞLANTI YOLLARI, GIDACILAR OSB BAŞLAYINCA (Kİ BU ÇOK YAKIN) BU FİYATIM 3 MİSLİ ARTACAKTIR. LÜTFEN KÖYE YAKINMI, YAKININDA EV VARMI DEMEYİN, BU GÖZLE İNCELEYİNİZ. 

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ 

SATIŞ ŞEKLİ

1- DAİRE - VİLLA ile TAKAS 

2- Özellikle Jeep, Range Rover veya diğer teklif edeceğiniz bu değerdeki araçlar ile TAKAS olur. Otomobil ise aracınız 3 yaşını aşmayan araç olmalıdır. 

3- Nakit (Çek, Senet ve Vade olmaz

Otobana Yakın
Doğa İçinde
Müstakil Bahçeli
Tapulu
Depreme Dayanıklı
Üzgünüz! Tarayıcınız bu özelliği desteklememektedir.
YOL TARİFİ AL
Barkodu telefonunuz ile okutarak ya da "Tıkla Git" butonuna basarak yol tarifi alabilir, alternatif güzergahları görerek en kısa ya da en kolay yollardan birini seçerek gayrimenkulün bulunduğu noktaya kolayca ulaşabilirsiniz.
Emlak ilan yol tarifi QR Code Tıkla Git
Üzgünüz! Tarayıcınız bu özelliği desteklememektedir.
İlan Gösterim Sayısı: 802

Aradığınız Gayrimenkulü Bulamadınız mı ?

Emlak talep formu ile başvuruda bulunun size en uygun gayrimenkulü bulmanıza yardımcı olalım.

OmniMIT Real Estate - Emlak Danışmanlığı